Як навчити дитину впевнено кататися на ковзанах

Катання на ковзанах – цікава розвага та ефективне тренування. Воно благотворно впливає на опорно-руховий апарат, дихальну систему дитини, розвиває координацію, допомагає малюкові здобути впевненість у собі. Тому багато батьків прагнуть навчити дітей кататися на ковзанах. Зробити це можна самостійно, не звертаючись до послуг професійного тренера. Головне – діяти грамотно, враховувати побажання, рівень фізичної підготовки дитини.

З якого віку можна починати

Перш ніж розбиратися, як навчити дитину кататися на ковзанах, потрібно зрозуміти, коли доцільно приступати до навчання. Педіатри не рекомендують батькам поспішати – починайте тренування на 3 роки. До цього віку м'язи дитини досить зміцніють, вона навчиться тримати рівновагу, а значить, ризик отримати травму буде нижчим. Ви можете почати навчання і пізніше. Але не надто затягуйте, оскільки до 6–7 років діти починають відчувати страх перед падіннями, що заважає їм отримувати нові навички.

Відповідаючи на запитання, з якого віку можна ставити дитину на ковзани, слід згадати про важливість мотивації. Намагайтеся зацікавити малюка новим видом діяльності, викликати в нього бажання вийти на лід. Подивіться разом відео з Чемпіонату з фігурного катання, мультик про хокеїстів, виступ фігуристів. Таким чином ви мотивуєте дитину, налаштуєте її на заняття.

Основні вправи та техніки

Знаючи, скільки років можна кататися на ковзанах, батьки зможуть розробити для сина чи доньки ефективну програму навчання. До неї мають увійти:

Навчити дитину всім перерахованим вправам, якщо сам не вмієш, досить складно. Але, вивчивши методики, розроблені досвідченими тренерами, батьки зможуть вирішити це завдання.

Як підібрати одяг та спорядження

Правильно підібране екіпірування – запорука безпеки та комфорту маленького фігуриста. Перш ніж поставити дитину на ковзани, купіть їй відповідний одяг (куртку, штани, термоколготки, футболку, светр). Одяг повинен бути теплим, зручним, гіпоалергенним, повітропроникним. Також малюкові знадобиться спортивна сумка для ковзанів, захисні чохли, чохли-сушіння, рукавички, шапка або пов'язка для волосся.

Дітям, які професійно займаються фігурним катанням, необхідні сценічні костюми, сукні, термокупальники. Вони мають бути практичними, зручними, еластичними, щоб маленьким фігуристам було комфортно виконувати трюки, підтримувати. Віддавайте перевагу одягу, виготовленому з термотканин брендів Polartec, Supplex, Vuelta.

Поради батькам

Батькам, які цікавляться, як навчити кататися на ковзанах дитини, слід своєчасно ознайомитися з рекомендаціями досвідчених тренерів з фігурного катання. Основні з них:

  1. навчання має відбуватися в ігровій формі;
  2. перед тренуванням малюкові потрібно відпочити, набратися сил;
  3. вдягати ковзани слід безпосередньо перед виходом на лід, щоб дитина не втомилася;
  4. коньки необхідно міцно шнурувати в районі підйому і трохи слабше біля основи;
  5. освоювати нові елементи потрібно поступово (не вчіть малюка їздити задом, якщо він ще не освоїв поштовхи, повороти).

Знаходячи на ковзанці, дитина повинна дивитися прямо перед собою, дихати спокійно, рівномірно. Навчити цьому малюка можна незалежно від того, з скільки років ви почали займатися. Відвідуйте ковзанку 2–3 рази на тиждень, тренуйтеся разом, спілкуйтеся. Нехай навчання буде корисним та приємним.Наші контакти:

potikmaill@gmail.com
Для учасників:
Вікторія Потапова: +380 99 222 22 02, potikmaill@gmail.com

Для медіа:
Іванна Скиба-Якубова, +380 97 222 22 22
Тетяна Ландесман, +380 63 22 22 222